24 Eylül 2014 Çarşamba

Georgia Rehber Taslarindaki Gizli Mesaj
Temmuz 1979’un bir cuma akşamında; kendisini Robert C. Christian olarak tanıtan, şık giyimli, orta yaşlı, gir saçlı, ince ve uzun boylu bir kişi, ABD’nin ve hatta dünyanın en iyi granit taşının işlendiği Georgia eyaletindeki Elbert kentindeki Elberton Granite Finishing adlı şirkete gidip “Ben küçük bir grup Amerikalının adına burada, hem saat, hem takvim, hem rehber olacak bir granit anıt siparişi vermek istiyorum” dedi.

Elberton Granite Finishing’in dönemin Başkanı Joe Fendley, o günü şöyle anlatıyor:
“Etkileyici görünen o adamın anlattıklarıyla önce pek ilgilenmedim ama ne istediğini tarif ettikçe şaşırdım. Sadece dev granit taşları işlememizi değil, onları devasa bir astrolojik enstrüman şeklini andıracak bir şekilde yerleştirmemizi istiyordu. Bu çok zor bir işti ve kurtulmak için üç kat fazla bir fiyat söyledim. Ama o rakamı hiç itiraz etmeden kabul etti. Şemalarıyla geldi ve o şemalara göre çalıştık. Her şey bittiğinde ortaya çıkan bu dev anıta şaşırdık. Ama siparişini veren Robert C. Christian o gün bugün ortada yok. Ayrıca buradan ayrılırken bana açıkça R.C. Christian’ın takma bir isim olduğunu söyledi” dedi.

Rehber taşının ayakları, güneşi yıl boyunca Doğu-Batı yönünde işaret edecek şekilde yerleştirilmiş.Tepe taşına açılan bir delikten gelen güneş ışını, bir ayağın üzerindeki takvimde, günü gösteriyor. Taşın üzerindeki İngilizce, Arapça, İbranice, Svahili dili dahil 8 dildeki bilgiler ise şaşırtıcı derecede hem günlük hayatta hem de yüksek bilimde kullanılabilen bilgiler. Anıtın Elbert kentinin bir tepesine dikilmesine izin veren belediyede de R. C. Christian adına izin belgesi mevcut. Ama hiç kimse onu tanımıyor. Ne var ki belediyeye çok yüklü bir bağış da yaptığı kayıtlarda. 2014'te yeni bilgiler eklendigi bilgisi de var.

Bu dört granit taşın üzerinde:
“Yeni Dünya Düzeni için 10 Emir” sekizi hala konuşulan ve dördü artık kullanılmayan dil olmak üzere on iki farklı dilde yazılmış.

Klasik Yunanca, Mısır hiyeroglifi, Babil dili, Sanskrit dili gibi ölü dört dilin yanı sıra, Çince, İngilizce, Rusça, İbranice, Arapça, İspanyolca, Hintçe ve Swahili dilinde yazılan mesajlar büyük bir felaket sonrası dünyada geride kalan insanlara rehber olma amacını taşıyor. Bu anıt dikilitaşlar dünyayı yöneten gizli ve son derece güçlü okült bir örgütle bağlantı içinde. Bu anıt, bugün de okült törenler ve mistik kutlamalar için kullanılıyor. Aynı bölge yüzyıllardan beri Kızılderililerin ruhani ayinlerini yaptıkları alan.

Dünya çapında bir felakette hatta atom bombası atıldığında bile ayakta kalacak şekilde tasarlanmış devasa taş anıt sadece gelecek için rehber mesajlar vermeyi amaçlamıyor. Taşların konumlanış şekilleri aynı zamanda pusula, astronomik takvim ve saat işlevini de görüyor. Örneğin belli bir delikten bakıldığında daima Kutup Yıldızını görüyorsunuz. Belli yerlere konumlandırılmış yarıklar sayesinde yılın spesifik Güneş ve Ay konumlarını tam isabetle takip edebiliyorsunuz. Anıtın bulunduğu alanın altındaki toprağa da “Zaman Kapsülü” gömülmüş. Ne zaman açılacağı belirtilmiyor. Taşın üzerinde şu mesajlar var:

“Bu anıt kendisini yok etmek üzere olan insanlık ailesinden geride kalanlara daha iyi bir medeniyet inşa etmeleri için rehberlik yapacak.”

Bu Mesajlar Sağduyu Çağının Rehberi Olsun
  1. İnsan nüfusunu doğayla sürdürülebilir denge için beş yüz milyon kişinin altında tutun.
  2. Üremeyi bilinçli bir şekilde yapın. Beden sağlığına ve çeşitliliğe önem verin.
  3. İnsanlığı yaşayan yeni bir dille birleştirin.
  4. Tutku-inanç-gelenek ve tüm her şeyi sağduyu ile yönetin.
  5. İnsanları ve ülkeleri adil yasalarla ve mahkemelerle koruyun.
  6. Tüm ülkelerin içişlerinin yönetimi kendilerinde olsun. Uluslararası çatışmalarda ortaya çıkan anlaşmazlıklar dünya mahkemesinin kararlarına tabi olsun.
  7. Önemsiz yasalardan ve yararsız resmi unvan kalabalığından kurtulun.
  8. Bireysel hakları sosyal sorumlulukla dengeleyin.
  9. Gerçeği-güzelliği-sevgiyi-sınırsız bilinçle uyum arayışını ödüllendirin.
  10. Dünyanın kanseri olmayın. Doğa için alan bırakın.
Bu on maddeden ilki olan dünya nüfusunun beş yüz milyonun altına indirilmesi hedefi, çok yakın gelecekte dünyada her on üç kişiden on ikisinin yok olması anlamına geliyor. Bu da acaba kitlesel olumlere sebep olacak bir seyler mi olacak diye dusunduruyor insani. Diğer maddeler, çevre bilincini teşvik etmeyi, dünya devleti kurmayı ve dinlerin yerini spritüelliğin almasını amaçlıyor. Yeni Dünya Düzeninin, yeni ekonomik sistem ve yeni dünya spiritüelliği üzerine inşa edileceğini savunuyor.

İkinci Dünya Savaşı'ndan sonra,emperyalistlerin insanlik uzerinde oynadiklari oyunlara bakılırsa, yakın gelecekte bunların olması olasılıgı var. Zayıflar,güclüler tarafından yok ediliyor ve buna da; 'Doganin Kanunu' deniyor.
Sevginin, barisin yerini; kin, nefret, dil, din, irk, mezhep ve renk ayrimi almis. Hayvan ve dogaya eziyet tavan yapmis. Bir bedeli olmali ama degil mi?....Ne ekersek onu biceriz!

Derleme
Aasmaestefan@gmail.com

0 yorum:

Yorum Gönder